Bar mieszczański

Bar Mieszczański – smaczne z pożytecznym

Witajcie! Bardzo cieszymy się z Waszych odwiedzin i zapraszamy do stołu!

Każdego dnia możecie u nas spróbować dań nagradzanych w regionalnych konkursach kulinarnych. Gotujemy z pasją i prawdziwą miłością do tajemnic sztuki kucharskiej, tworząc dla Was najsmaczniejszą domową kuchnię, w której prym wiodą tradycyjne specjały kuchni polskiej i potrawy regionalne.

Nie gotujemy specjalnie na konkursy – nagrody w nich dostają nasze codzienne dania, które możecie znaleźć w menu naszego baru na ul. Zielonej 3.

Bar Mieszczański jest wyjątkowym miejscem na kulinarnej mapie Lublina z jeszcze jednego powodu. Zarówno nasza kameralna restauracja w centrum miasta, jak również znajdująca się na terenie Miasteczka Akademickiego popularna Mensa Academica, należą do przedsiębiorstwa społecznego ProBono. Zysk z naszej działalności przeznaczamy na walkę z ubóstwem i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób najuboższych.

Nie możemy doczekać się Waszej wizyty. Zaserwujemy Wam pyszne, pobudzające zmysły dania, którymi będziecie mogli delektować się ze świadomością, że robicie coś dobrego dla innych. Serdecznie zapraszamy.

Dwa słowa o ProBono

Przedsiębiorstwo Społeczne "ProBono" Sp. z o.o. zostało założone przez Stowarzyszenie Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta z siedzibą w Lublinie w październiku 2012 r. Zostało ono powołane do życia, by swoimi działaniami wspierać Stowarzyszenie.
Przedsiębiorstwo Społeczne "ProBono" Sp. z o.o. działa w duchu ekonomii społecznej – zyskiem jest wszystko to, co wspiera ludzi, pomaga im, a dopiero w drugiej kolejności wpływy finansowe.
Pracownikami Przedsiębiorstwa Społecznego są w większości osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Mamy ambicje, by stwarzać miejsca pracy dla jak największej ilości mieszkańców naszego Miasta.

Na chwilę obecną działamy w branży gastronomicznej – wytwarzamy i sprzedajemy nasze wyroby klientom indywidualnym (w Mensa Academica przy al. Racławickich 14 oraz Barze Mieszczańskim mieszczącym się przy ul. Zielonej 3). Zaopatrujemy naszymi wyrobami hotele, sklepy spożywcze, barki szkolne oraz inne punkty gastronomiczne.

Serdecznie zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług. Wspólnie możemy pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują i liczą na nas.

Nagrody i wyróżnienia.

2014 r. - I miejsce w konkursie "Wojewódzki Lider Smaku" w kategorii: Wyroby garmażeryjne za „Zrazy wołowe zawijane w sosie grzybowym”.

2013 r. – I miejsce w konkursie "Lubelska Wołowina na Talerzu" za "Zrazy wołowe w sosie z grzybów leśnych”.

2013 r. - I miejsce w konkursie "Wojewódzki Lider Smaku" w kategorii: Potrawy i dania gotowe za „Pierogi z kapustą i pieczarkami”.

2013 r. – wyróżnienie w konkursie „Wojewódzki Lider Smaku" w kategorii: Potrawy i dania gotowe za „Sakiewki sułtańskie”.

2013 r. – wyróżnienie w konkursie „Wojewódzki Lider Smaku" w kategorii: Potrawy i dania gotowe za „Roladę szpinakową z łososiem”.

Bar mieszczański ul. Zielona 3. Zapraszamy!

Zapraszamy:
pn. - pt.: 9.00 - 17.00
sb. - nd.: nieczynne

ul. Zielona 3 (w bramie)
20-082 Lublin

tel. kom.: 798 465 958

e-mail:

www.barmieszczanski.pl

© ProBono 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: adm-media.pl